[metaslider id=992]
Maj 2017
P W Ś C P S N
« Kwi    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Memoriał Pięściarski w Zamościu

W ostatni weekend 06-07.05.2017 r. zawodnicy R.M.G. – Boks Ożarów uczestniczyli Memoriale Pięściarskim im. Henryka Paski w Zamościu.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć boks na wysokim poziomie. Bardzo dobry start odnotowały nasze kadetki: Emilia Nowakowska w wadze 46 kg, zwyciężając w finale jednogłośnie na punkty z Ewą Kryk (Berej Boxing Lublin) i Zuzanna Zgardzińska, która w wadze 50 kg w identycznym stosunku wygrała z Klaudią Styś (Gwarek Łęczna). Obie nasze zawodniczki zdobyły złote medale. Z dobrej strony pokazali się również zawodnicy: Mateusz Nowakowski 54 kg i Bartosz Bara 66 kg. Obaj nasi młodzi pięściarze zajęli II miejsca. W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę o kontakt pod nr. tel. 887-391-230.

Krzysztof Gierszon

 

 

 

 

 

 

Podnosimy kompetencje w naszym Gimnazjum

Od 1 września 2016 roku w Gimnazjum w Ożarowie przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie realizowany jest projekt Podnosimy kompetencje w Gimnazjum u Skłodowskiej.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych poprzez odbycie zajęć wyrównawczych z matematyki, konwersatorium z języka angielskiego, praca metodą eksperymentu z chemii i doradztwo edukacyjno-zawodowe. Dodatkowo także projekt ma pomóc w uzupełnieniu kwalifikacji zawodowych nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, kwalifikacji przyrodniczych i znajomości nowoczesnych metod nauczania.
Współczesna szkoła wymaga od nauczycieli kreatywności, co wiąże się niezaprzeczalnie ze zmianami oraz potrzebami, jakie zachodzą i są generowane w jej wizerunku na obecnym rynku edukacyjnym oraz rynku pracy. Ewolucja ta została dostrzeżona w „Skłodowskiej” już dawno temu, dlatego zarówno kadra kierownicza szkoły jak i pedagogiczna poszukują nowych rozwiązań, zwłaszcza tych innowacyjnych. Każdy uczeń jest w tej szkole traktowany jako wyjątkowy, jako ktoś, kto ma sobą wiele do zaoferowania. Wiara w jego możliwości, ciekawość świata wiedzy i nauki, dostrzeżenie jego indywidualności – w tym mocnych i słabych stron-wszystko to zaowocowało pracą na rzecz stworzenia jak najlepszej oferty w zakresie kształcenia i wychowania.
Wymieniony projekt ma więc na celu m.in. rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów, zwiększenie ich zaangażowania na zajęciach, przybliżenie im metodyki pracy w laboratorium np. oswojenie z pracą ze szkłem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi. Uczeń ma sam lub z pomocą kierującego pedagoga nauczyć się wyciągać wnioski z wykonywanych doświadczeń i powierzanych zadań. Realizowany projekt ma przygotować uczniów do kontynuacji nauki wskazanych wyżej kompetencji w dalszych etapach kształcenia, zatem także zaktywizować młodzież poprzez umożliwienie jej wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce, być może w przyszłym zawodzie.
Dzięki dodatkowym zajęciom uczniowie biorący udział w projekcie mają za sobą np. wycieczkę do Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Kielcach czy uczestniczenie w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Nauki Kopernik. Wkrótce odwiedzą Centrum Energetyczne w Kielcach i zobaczą Podzamcze Chęcińskie. Swoje pasje rozwijają udzielając się aktywnie w warsztatach języka angielskiego, zajęciach z robotyki czy też realizując się medialnie w spotkaniach z cyku: „Z kamerą wśród nas”. Młodzież uczy się podczas „projektowych” zajęć zasad pracy w grupie, dzielenia się obowiązkami ale także ponoszenia odpowiedzialności za pracę własną i innych.
Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2018 roku, a jego efektem końcowym mają być między innymi dobrze doposażone międzyszkolne pracownie – chemiczna i matematyczna oraz utworzenie Szkolnego Punktu Informacji i Kariery w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Bo uczeń i jego przyszłość jest w gimnazjum u „Skłodowskiej” najważniejsza!

Nasi uczniowie na turnieju bokserskim w Krakowie

W sobotę 08.04. br. na hali „Wisły” w Krakowie odbył się turniej bokserski z udziałem zawodników z całego kraju. Kolejny udany start zanotowało troje reprezentantów RMG Boks Ożarów. Efektowne zwycięstwo odniosła kadetka Emilia Nowakowska. W finale wagi -50kg nasza zawodniczka nie dała szans swojej przeciwniczce z Krakowa, która już w pierwszej rundzie, po serii mocnych ciosów na korpus została wyliczona do ośmiu i odesłana przez sędziego do narożnika. Bardzo dobry start w najmłodszej kategorii wiekowej „młodzik” odnotował Michał Madej. Nasz pięściarz w wadze -48kg odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem nad zawodnikiem z Wieliczki. Jak powiedział trener pięściarzy z Ożarowa Krzysztof Gierszon: „Michał w swojej karierze zawodniczej nie przegrał jeszcze żadnej walki i jest jednym z głównych kandydatów do złotego medalu Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się jesienią”

Wydarzenie Społeczne „Żyj smacznie i zdrowo”.

 

Od 3 lat w Gimnazjum przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie organizowany jest Dzień Zdrowia. Jest to wspólna akcja młodzieży gimnazjalnej oraz licealistów z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Ożarowie.

W ramach corocznych obchodów Dnia Zdrowia zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę i leczenie chorób, takich jak np. cukrzyca oraz na podnoszenie świadomości społecznej na temat zdrowego stylu życia. Tradycją jest zapraszanie gimnazjalistów z zaprzyjaźnionych szkół. Dotychczas gościliśmy już kilkuset uczniów z ich opiekunami.

W bieżącym roku nasze gimnazjum przystąpiło do realizacji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” organizowanego przez markę Winiary. Postanowiliśmy wykorzystać otrzymane materiały promocyjne, aby udekorować miejsce spotkania, wyeksponować plakaty dotyczące bezpieczeństwa w kuchni oraz o dobrych manierach przy stole. Wszyscy obecni  mogli wziąć także udział w zajęciach z ratownictwa medycznego. Z każdej szkoły czteroosobowe drużyny uczestniczyły w konkursie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasze licealistki fachowo instruowały, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego. Zgromadzona podczas obchodów młodzież mogła uczestniczyć w wykładach przeprowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na temat zdrowego żywienia oraz wpływu aktywności fizycznej na zdrowie.

Zebrani wysłuchali również prelekcji na temat depresji i dopalaczy wygłoszonej przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Opatowie i dzielnicowego z Komisariatu Policji w Ożarowie.

Podczas quizu „ABC zdrowego żywienia”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród zebranych, nie mogło zabraknąć pytań poświęconych żywieniowym modom oraz zasadom racjonalnego żywienia. Misją programu, w którym wzięliśmy udział jest nauczenie młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenia do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród gimnazjalistów postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.

Realizując zadania programu edukacyjnego przeprowadzona została wśród grupy 19 uczniów klas pierwszych i drugich lekcja poświęcona bezpieczeństwu w kuchni. Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem uczestniczyli w dyskusji, burzy mózgów  i odgrywanych scenkach. A zwieńczeniem tej ciekawej lekcji było wspólne gotowanie pysznego budyniu marki …a jakże Winiary. O tym, jak ważna jest właściwe podanie potrawy, jej udekorowanie świadczą apetyty, jakie nam dopisywały podczas wspólnego spożywania smacznego deseru.

Realizując jeden z punktów konkursowych wybrani uczniowie  przygotowali „Pełnoziarniste kanapki z pieczonym indykiem i warzywami”, do których przepis wykorzystano ze strony zyjsmacznieizdrowo.pl. Oczywiście kanapki cieszyły się ogromnym popytem podczas wspólnego biesiadowania w Dniu Zdrowia, a  nasi goście z zainteresowaniem i podziwem przyglądali się jak wdrażamy projekt Winiary.

Tradycją Dnia Zdrowia w naszej szkole jest festiwal zdrowej żywności, kuszący różnorodnością smaków, feerią kolorów, bogactwem aromatów. Nie inaczej było tym razem – stoły niemal uginały się pod ciężarem pysznych sałatek, pełnowartościowych kanapek, rozmaitych przekąsek i zdrowych ciasteczek. Przygotowanie tego „dietetycznego cateringu”, to oczywiście zasługa naszych gimnazjalistów i licealistów, za co należą im się szczególne wyrazy uznania. Oczywiście nie mogło zabraknąć asortymentu marki Winiary, której produkty obecne są w każdym polskim domu.

Ważnym elementem edukacji prozdrowotnej są warsztaty z dietetykiem. W przeddzień obchodów Dnia Zdrowia, wszyscy gimnazjaliści uczestniczyli w takim spotkaniu. Każdy z zainteresowanych mógł zadawać pytania oraz dowiedzieć się jak najwięcej o tym jak prawidłowo odżywiać się w okresie dojrzewania. Jak właściwa dieta, odpowiednia dawka warzyw i owoców, a przede wszystkim aktywność fizyczna sprzyjają rozwojowi młodego człowieka.

Obchody Dnia Zdrowia w Gimnazjum  przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie są doskonała okazją do zaprezentowania naszej placówki jako szkoły otwartej na współpracę z innymi szkołami, promującej inicjatywę i aktywność uczniów, angażującej się w wiele akcji środowiskowych i o szerszym zasięgu. Chcemy pokazać naszą szkołę jako nowoczesne miejsce, gdzie doskonale uzupełnia się funkcjonowanie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, a działania prozdrowotne są wizytówką placówki.

Agata Duda

 

 

Pierwszy Egzamin Gimnazjalny w Naszej Szkole.