Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Lip    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Ogromny sukces uczennic Gimnazjum „u Skłodowskiej”

W dniach 10-16 lipca w Pułtusku odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie. Na starcie tej imprezy, w trzynastu kategoriach wagowych stanęły kadetki i kadeci wyłonieni w drodze eliminacji, aby walczyć o tytuły mistrzowskie. Do grona najlepszych w kraju dołączyły również dwie zawodniczki RMG Boks Ożarów: Emilia Nowakowska i Zuzanna Zgardzińska. Zawodniczki z Ożarowa odniosły kolejny życiowy sukces. Zuzia w wadze 48kg zdobyła brązowy medal, natomiast Emilka w wadze 46kg została V-ce mistrzynią Polski. Tym samym zawodniczki z Ożarowa po raz kolejny udowodniły, że zaliczają się do ścisłej krajowej czołówki w swoich kategoriach wagowych.
Krzysztof Gierszon

Podsumowanie projektu „Czy warto wspierać inicjatywy obywatelskie?”

Na początku wakacji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się konferencja „Czy warto wspierać inicjatywy obywatelskie”, w której wzięła udział dziesięcioosobowa delegacja młodzieży z Zespołu Szkół w Ożarowie oraz z Gimnazjum przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju zespołu Szkół w Ożarowie.
Celem spotkania było podsumowanie zrealizowanych projektów w ramach nagrodzonych inicjatyw obywatelskich. Mieliśmy doskonałą okazję, aby pochwalić się naszymi działaniami promującymi ekologię i ochronę środowiska na terenie gminy Ożarów oraz poznać różnorakie działania podjęte przez organizacje i stowarzyszenia, które również otrzymały dofinansowanie swoich przedsięwzięć. A były to na przykład piknik rowerowy w Parku Miejskim, festyny i pikniki edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
Czuliśmy się szczególnie wyróżnieni, jako że tylko nasze Stowarzyszenie tak mocno postawiło na działania ekologiczne, które stały się inspiracją dla wszystkich zebranych .
Okres wakacji to czas kiedy można w sposób twórczy zastanowić się nad podjęciem kolejnych działań i napisania nowego projektu, który zaktywizuje młodzież szkolną oraz przyczyni się do zaznaczenia niezwykle pozytywnej roli naszej szkoły w środowisku lokalnym.

Wygrana w Super Klasie

Nasze klasowe tradycje – 3 gimnazjum

Ta galeria zawiera 13 zdjęć.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Wąsik za coroczne niespodzianki dla klasy!!!

…było smacznie 😀

IMG_20170609_113351 Czytaj więcej

Emilia Nowakowska Mistrzynią Polski

W ostatnią niedzielę 18 czerwca w Busku – Zdroju zakończyły się Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie. Z uwagi na bardzo dużą liczbę zgłoszonych zawodników i zawodniczek impreza była rozgrywana na dwóch ringach. Wspaniały sukces zanotowały pięściarki RMG Boks Ożarów. Obie nasze kadetki wróciły z mistrzostw z medalami. W wadze -48kg Zuzanna Zgardzińska wywalczyła brązowy medal, co jest największym dotychczasowym sukcesem młodej zawodniczki z Ożarowa, natomiast w wadze -46kg Mistrzynią Polski na rok 2017 została Emilia Nowakowska. Nasza mistrzyni w walce o tytuł nie dała szans Ewie Kryk (Berej Boxing Lublin). Tym sukcesem nasze zawodniczki potwierdziły, że zaliczają się do ścisłej czołówki w swoich kategoriach wagowych w kraju, co dobrze wróży przed najważniejszym startem w tym roku jakim będzie lipcowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Pułtusku.

Ze sportowym pozdrowieniem Krzysztof Gierszon