Szkolne

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kasia Wójcik

Wygrana w Super Klasie

Nasze klasowe tradycje – 3 gimnazjum

Ta galeria zawiera 13 zdjęć.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Wąsik za coroczne niespodzianki dla klasy!!!

…było smacznie 😀

IMG_20170609_113351 Czytaj więcej

Eco wizyta nad jeziorem Przeria w miejscowości Biedrzychów

Uczestnicy projektu ECO spotkali się z przedstawicielami koła wędkarskiego. W miejscowości Biedrzychów odkryliśmy to malownicze jeziorko 🙂 Panowie wędkarze okazali się bardzo sympatyczni i mieli do przekazania wiele ciekawostek dotyczących łowienia ryb, historii koła oraz samego zbiornika. Bez problemu pobraliśmy próbki wody do badań. No i już tradycyjnie- nie obeszło się bez grilla!!! Polecamy wszystkim odwiedziny nad jeziorem Przeria- nie trzeba być wędkarzem- tu i bez wędki można spędzić miło czas.

Wiem co robię- jestem ECO

IMG_20170531_121038

Coraz większymi krokami zbliża się zakończenie projektu ekologicznego jaki realizują chętni uczniowie Gimnazjum „U Skłodowskiej” oraz Zespołu Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej- Curie pod opieką nauczycieli –koordynatorów pani Agaty Dudy, Katarzyny Wójcik i Bernardy Wabik. Projekt o nazwie ECO został wytypowany jako jeden z najlepszych w konkursie na inicjatywę obywatelską zorganizowanym przez Federację Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „HORYZONT”.
Dzisiaj naszym zadaniem było wspólne przeprowadzanie doświadczeń chemicznych podczas których badaliśmy stopień zanieczyszczenia wód z okolicznych zbiorników. Dodatkowo budowaliśmy też karmniki dla ptaków i budy, które trafią do organizacji Animals dla potrzebujących piesków. Nie zabrakło- jak przy każdym wyjeździe- naszych ulubionych kiełbasek z grilla!
W trakcie pracy zjawiła się niespodzianka! Dotarły zamówione i zaprojektowane przez nas materiały promocyjne. Każdy uczestnik otrzymał min. koszulkę z hasłem projektu „Wiem co robię”, a nasza pracownia chemiczna wzbogaciła się o nowe plansze ekologiczne.
Niedługo pojawią się nowe reportaże- gorąco zachęcamy do odwiedzin na stronie 🙂

Możecie obejrzeć nas tutaj

Projekt ECO

Uczestnicy projektu ekologicznego realizowanego przy wsparciu Federacji Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „Horyzont” odwiedzili okoliczne lasy. Na miejscu spotkaliśmy się z leśniczymi, którzy opowiedzieli nam dużo o lokalnej przyrodzie. Udzielili nam także cennych wskazówek jak należy zachowywać się w lesie oraz przestrzegli przed tym czego robić nie wolno.
Pobraliśmy próbki gleby do badań, co było ważnym punktem spotkania. Mimo, że pogoda chyba trochę się na nas obraziła, to miło spędziliśmy czas grając, śpiewając a niektórzy nawet tańcząc! Rozgrzaliśmy się przy grillowanych kiełbaskach 🙂