Szkolne

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Aktualności

Międzynarodowy projekt Erasmus

W dniach 18-28 lipca uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym projekcie wymiany młodzieży „Erasmus +”, zorganizowanym przez klub sportowy „RMG Boks Ożarów”. Z zaproszenia naszych młodych pięściarzy skorzystała dwudziestoosobowa grupa sportowców z Włoch i Bułgarii. Przez dziesięć dni cała grupa zwiedzała Polskę. Byliśmy w Krakowie, w Warszawie, zwiedzaliśmy obóz koncentracyjny Majdanek w Lublinie, zabytki Sandomierza i okolic. W wolnym czasie uprawialiśmy sport, a wieczory spędzaliśmy przy ognisku.
Krzysztof Gierszon

Ogromny sukces uczennic Gimnazjum „u Skłodowskiej”

W dniach 10-16 lipca w Pułtusku odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie. Na starcie tej imprezy, w trzynastu kategoriach wagowych stanęły kadetki i kadeci wyłonieni w drodze eliminacji, aby walczyć o tytuły mistrzowskie. Do grona najlepszych w kraju dołączyły również dwie zawodniczki RMG Boks Ożarów: Emilia Nowakowska i Zuzanna Zgardzińska. Zawodniczki z Ożarowa odniosły kolejny życiowy sukces. Zuzia w wadze 48kg zdobyła brązowy medal, natomiast Emilka w wadze 46kg została V-ce mistrzynią Polski. Tym samym zawodniczki z Ożarowa po raz kolejny udowodniły, że zaliczają się do ścisłej krajowej czołówki w swoich kategoriach wagowych.
Krzysztof Gierszon

Podsumowanie projektu „Czy warto wspierać inicjatywy obywatelskie?”

Na początku wakacji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się konferencja „Czy warto wspierać inicjatywy obywatelskie”, w której wzięła udział dziesięcioosobowa delegacja młodzieży z Zespołu Szkół w Ożarowie oraz z Gimnazjum przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju zespołu Szkół w Ożarowie.
Celem spotkania było podsumowanie zrealizowanych projektów w ramach nagrodzonych inicjatyw obywatelskich. Mieliśmy doskonałą okazję, aby pochwalić się naszymi działaniami promującymi ekologię i ochronę środowiska na terenie gminy Ożarów oraz poznać różnorakie działania podjęte przez organizacje i stowarzyszenia, które również otrzymały dofinansowanie swoich przedsięwzięć. A były to na przykład piknik rowerowy w Parku Miejskim, festyny i pikniki edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
Czuliśmy się szczególnie wyróżnieni, jako że tylko nasze Stowarzyszenie tak mocno postawiło na działania ekologiczne, które stały się inspiracją dla wszystkich zebranych .
Okres wakacji to czas kiedy można w sposób twórczy zastanowić się nad podjęciem kolejnych działań i napisania nowego projektu, który zaktywizuje młodzież szkolną oraz przyczyni się do zaznaczenia niezwykle pozytywnej roli naszej szkoły w środowisku lokalnym.

Wygrana w Super Klasie

Nasze klasowe tradycje – 3 gimnazjum

Ta galeria zawiera 13 zdjęć.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Wąsik za coroczne niespodzianki dla klasy!!!

…było smacznie 😀

IMG_20170609_113351 Czytaj więcej