Szkolne

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

17. Zawody matematyczne

Marcowy czwartek obchodzony był w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie pod znakiem matematyki. Nie od dziś wiadomo, że chociaż jest ona nazywana „królową nauk”, nie wszyscy dobrze sobie z nią radzą.

Dzień Matematyki został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i stworzony po to, aby pokazać uczniom, że nauka ta może być przyjemna, sprawiać radość i dawać satysfakcję! Święto tej ścisłej dziedziny zostało zapoczątkowane już w 2007 roku przez organizację „World Education Games” i od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca.

W Polsce pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improvre.Wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. W 2015 roku nasza szkoła także postanowiła uczestniczyć w tym wydarzeniu. Pieczę nad przebiegiem Turnieju Matematycznego sprawowała pani Małgorzata Wawrzyńczak.

Wzięli w nim udział uczniowie klas: „Gimnazjum u Skłodowskiej”, Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Informatycznego i Mechatronicznego. Szkoły ponadgimnazjalne powołały spośród siebie 11 czteroosobowych drużyn! Gimnazjaliści wystawili aż 4 ekipy. Po zaciekłej rywalizacji a nawet „dogrywce” wyłoniono zwycięzców.

Wśród gimnazjalistów najbardziej uzdolnionymi matematycznie okazali się: Natalia Jopek, Paulina Gruszka i Wiktoria Guzik. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna z klasy I Technikum w składzie: J. Domagalski, M. Kaczmarczyk, P.Kopik, B.Olaś. Oprócz oczywistej satysfakcji płynącej ze zwycięstwa, uczestnicy turnieju otrzymali ufundowane przez Dyrekcję nagrody – dla zwycięzców pendrive oraz kubek, natomiast najmłodsi uczestnicy czyli gimnazjaliści wszyscy otrzymali kubki i słodycze. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z quizami oraz zagadkami matematycznymi!