Szkolne

Listopad 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Kopalnia soli w Bochni i muzeum motyli

Kończący się rok szkolny jest doskonałą okazją do podsumowania całorocznej pracy uczniów i nagrodzenia tych którzy najaktywniej angażowali się w naukę i promocję szkoły w środowisku lokalnym. W ramach działalności klubu podróżnika odbyła się wycieczka do Bochni.
Zjazd do podziemi bocheńskiej kopalni to wyprawa po wiedzę, dobrą zabawę i zdrowie. Odwiedzający poznają najstarsze i najpiękniejsze zakątki kopalni, przez które wiedzie ich trasa turystyczna. Przejazd kolejką, zwiedzanie: Kaplicy świętej Kingi, komory kieratowej, komory Kristiana, zjazd 120 metrową zjeżdżalnią, pobyt w komorze Ważyn, to tylko część atrakcji czekających na turystów.
Zwiedzanie trasy turystycznej zajęło nam około trzech godzin, w czasie których można było skorzystać zjeżdżalni. Osoby odważne i lubiące ryzyko i dobrą zabawę kilkakrotnie pokonywali ogromną ilość schodów by ponowić adrenalinę zjeżdżając w dół. Opuszczając kopalnię zrobiliśmy sesję pamiątkowych zdjęć, po czym spacerkiem udaliśmy się do Muzeum Arthropoda, w którym zgromadzono blisko 5 tysięcy okazów motyli dziennych i nocnych z każdego kontynentu świata. To największa ekspozycja w kraju! W niesamowitej scenerii, wymarzonej dla miłośników przyrody i wielbicieli piękna odbyła się godzinna lekcja przyrodnicza.
Po krótkim zwiedzaniu malowniczej Bochni udaliśmy się na obiad do restauracji Kasztelani.
Opisana wycieczka była nagrodą dla najaktywniejszych uczennic liceum klasy I i II o profilu ratownictwo medyczne oraz gimnazjalistów. Dyrektor szkoły w ten sposób docenił ich zaangażowanie i wzorową postawę podczas uroczystości szkolnych i lokalnych. W podziemiach kopalni dziewczęta zaaranżowały pokaz pierwszej pomocy w warunkach ekstremalnych. Uczniowie gimnazjum z zainteresowaniem przyglądali się pokazowi. Mamy nadzieję, że w wielu z nich obudzi się nowa pasja, która przełoży się na wybór szkoły i dalszą zawodową przyszłość.