PRZEDMIOTY

W NASZEJ SZKOLE

CLIL – Content and Language Integreted Learning

CLIL – Content and Language Integreted Learning (zintegrowane kształcenie przedmiotowo- językowe) to nowoczesna metoda nauczania polegająca na wprowadzaniu treści programowych przy użyciu języka obcego. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej zakłada, że nauczanie dzieci powinno mieć charakter zintegrowany, a treści programowe należy ze sobą łączyć. W metodzie CLIL, wybrane zagadnienia zostają przedstawione w języku innym niż ojczysty. Dzięki temu, dzieci traktują język obcy jako naturalne narzędzie komunikacji. Uczniowie podczas zajęć tematycznych dotyczących treści przyrodniczych, matematycznych, muzycznych czy plastycznych uczą się także języka obcego. Nasza Szkoła systematycznie wprowadza różne działania na rzecz nauczania dwujęzycznego jak udział w projekcie „Świętokrzyskie dwujęzyczne”, pilotowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz uczestnictwo w programie e-twinning, polegającym na współpracy i wymianie materiałów oraz doświadczeń z placówkami z innych krajów. Nauczanie w oddziałach dwujęzycznych w naszym przedszkolu i szkole podstawowej prowadzone jest przy użyciu metody CLIL. W ciągu tygodnia dzieci uczestniczą w regularnych zajęciach z języka angielskiego, zajęciach koła języka angielskiego oraz zabawach z językiem angielskim. Jednakże również podczas zajęć zintegrowanych mają możliwość komunikacji, odbioru treści oraz korzystania z materiałów dydaktycznych w języku angielskim. Nauczyciel systematycznie wzbogaca słownictwo swoich podopiecznych, które staje się narzędziem służącym do eksploracji nowych treści programowych, a zmiana języka komunikacji z polskiego na angielski nie sprawia dzieciom trudności. Ekspozycja dziecka na język odbywa się również podczas sytuacji dnia codziennego takich jak spożywanie posiłków czy wyjścia na spacer. Dzieci bardzo chętnie biorą udział we wszystkich aktywnościach prowadzonych przy użyciu języka angielskiego jak: zabawy ruchowe, gry dydaktyczne, śpiewanie piosenek, recytowanie krótkich rymowanek, eksperymenty przyrodnicze, scenki dramowe oraz projekty grupowe.

W naszej szkole co tydzień 2 godziny zajęć wybranych przedmiotów odbywać się będą w języku angielskim z wykorzystaniem tej metody.

Przedmioty obowiązkowe

BIOLOGIA

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque tincidunt rutrum sapien, sed ultricies diam condimentum nec. Morbi a commodo neque, sit amet tempor arcu..

MORE INFO

MATEMATYKA

Matematyka

CZYTAJ WIĘCEJ

JĘZYK POLSKI

NAUCZYCIELE:      Tomasz Tkaczyk        Agnieszka Ura

CZYTAJ WIĘCEJ

Przedmioty dodatkowe

Akademia LECHA Poznań

” Lech Poznań Football Academy (LPFA) to sieć szkółek piłkarskich dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. LPFA stanowi etap „preselekcji”. W założeniu najlepsi zawodnicy LPFA trafiają do rozpoczynającej szkolenie od szóstego roku życia Akademii Lecha Poznań. Zadaniem metod szkoleniowych stosowanych podczas treningów w Lech Poznań Football Academy jest: – ZACHĘCAĆ DZIECI DO UPRAWIANIA PIŁKI NOŻNEJ; – MAKSYMALIZOWAĆ PIŁKARSKI ROZWÓJ DZIECI; ...

READ MORE

JĘZYK ANGIELSKI

NAUCZYCIELE:      Iwona Jabłońska

READ MORE

NAUKA ŚPIEWU I ZESPÓŁ MUZYCZNY

Dwa razy w tygodniu w naszej szkole odbywają się zajęcia śpiewu i próby zespołu muzycznego. Te zajęcia rozwiną w tobie pasję do muzyki, ale to nie jedyna korzyść! Poprzez naukę śpiewu pobudzasz swoją kreatywność, wzmacniasz pamięć i koncentrację oraz poczucie własnej wartości. Nie zastanawiaj się dwa razy, zapisz się! Miła atmosfera gwarantowana. 

CZYTAJ WIĘCEJ

NIETYPOWE LEKCJE WF-U

Ostatnio w mediach można dużo usłyszeć na temat niechęci uczniów do zajęć ruchowych. Powstała nawet kampania społeczna „Stop zwolnieniom z WF-u”. Naszym zdaniem, aby zachęcić do ćwiczeń, należy pokazać, że WF to nie tylko nudne przysiady i pajacyki. Dzięki współpracy z RMG Ożarów, nasi uczniowie mogą uczestniczyć w nietypowych lekcjach wychowania fizycznego, które odbywają się ...

CZYTAJ WIĘCEJ

ROBOTYKA

Robotyka czyli  interdyscyplinarna dziedzina wiedzy działająca na styku mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki, której domeną są też rozważania nad sztuczną inteligencją bardzo zainteresowała naszych małych konstruktorów. Dzieciaki były zafascynowane pierwszymi zajęciami. Ty też możesz się jeszcze zapisać! Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

O naszej szkole

Szkoła Podstawowa "u Skłodowskiej" powstała w 2017 roku. Placówka mieści się w budynku dawnej poradni psychologiczno-pedagogicznej.